top of page

LOGO ERP ürünleri ile şirket ihtiyaçlarına göre yazılım uyarlama, geliştirme ve danışmanlık yapan En İyi Logo destek hizmeti sunan bir proje şirketidir.

Logo CRM ile pazarlama, satış ve müşteri hizmetleri süreçlerini hızlı bir şekilde yönetin

Tüm şirketler, müşterilerle doğru iletişimi kurarak mevcut müşterilerinin sadakatını artırmayı ve potansiyel müşterilerine ulaşabilmeyi hedefliyor.


Siz de pazarlama, satış ve müşteri hizmetleri süreçlerini uçtan uca yönetmek, müşteri ilişkilerinde başarıyı yakalamak için yeni nesil teknolojilerle geliştirilen Logo CRM ile tanışın.


Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM Programı) Nedir?


Küçük, orta ya da büyük ölçekli tüm firmaların başvurabileceği Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM programı); potansiyel müşteriye ulaşarak yeni müşteriler kazanılmasını ve mevcut müşteri kitlesini elde tutmayı amaçlar. Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM programı) ile işletmenizde verimlilik ve etkinliği sağlayabilir, müşterinin ihtiyaçlarını anlayabilir ve bu doğrultuda bir satış stratejisi oluşturarak ürünler geliştirebilirsiniz.


Hangi İşletmeler CRM Programı Kullanabiliyor


Mikro işletmelerden büyük ölçekli işletmelere kadar her ölçekten firma CRM programı ile müşteri ilişkilerini düzenleyip daha kaliteli hizmet sunarak markaya bağlılık oranlarında artış elde edebiliyor.


CRM programı seçerken nelere dikkat edilmelidir?


CRM programı seçerken, ERP programı ile entegre çalışabilen, mevcut ihtiyaçları karşılamanın yanı sıra, gelecekte oluşabilecek ihtiyaçları da karşılayabilecek esneklikte bir yapının tercih edilmesi önemlidir. Uygulamanın mobil ortamda da kullanılabilmesi, satış ekiplerinin müşteri ihtiyaçlarına anlık cevap vermesini sağlayacaktır.


Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM programı) nedir?

CRM programları, işletmelerde müşteri ilişkileri, satış, pazarlama ve diğer operasyonel süreçlerin yönetildiği yazılımlardır. Bir işletmenin Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) süreci dijital ortamda bir yazılım vasıtası ile takip edilebiliyor.


Logo CRM programı; satış, pazarlama ve müşteri ilişkileri yönetimi gibi birbiriyle ilişkili ekiplerin randevu, görüşme, satış, teklif, iş süreçleri ve satış sonrası süreçlerinin düzenlenmesini sağlıyor. Farklı Logo çözümleri ile entegre çalışabilen yapısı sayesinde pek çok veriyi tek çatı altında buluşturuyor.


CRM programının avantajları nelerdir?


Logo CRM programı ilemüşteri ilişkileri yönetiminde verimliliği artırırken yatırım maliyetlerini en az seviyede tutabilirsiniz. Esnek yazılım mimarisi ile karşınıza çıkan Logo CRM programı, donanım maliyetlerini azaltıyor. Böylece, işletmelerin uygun maliyetler ile sisteme bağlanabileceği, operasyonel süreçlerin tek merkez üzerinden kolayca yönetilebileceği bir yapı inşa ediyor.


Geniş konfigürasyon seçenekleri ile Logo CRM programı, iş süreçlerine destek ile müşteri ilişkileri yönetimi konusunda ihtiyaçlara göre yapılanma sağlıyor.


Logo Yazılım, sunduğu Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM programı) ile her ölçekteki işletmenin ihtiyaçlarına cevap verir. Logo CRM programı sayesinde işletmeniz adına müşteriler ile doğru iletişimi kurabilir, müşteri adaylarını tespit ederek doğru hamlede bulunabilirsiniz.


CRM programı ile güçlü bir kurumsal hafızaya sahip olabilir, yazılımın entegre yapısı ile diğer çözümler ile ortak bir çalışma deneyimi sağlayabilirsiniz. Bu sayede, işletmede kullandığınız tüm sistemler bir bütün halinde çalışarak birbirini besliyor. Bu da, güvenilir ve güçlü bir kurumsal hafızaya sahip olmanızı sağlıyor.


Müşteri İlişkileri Yönetimi özellikleri nelerdir?

Logo CRM programları; bayi, müşteri, tedarikçi gibi paydaşlara ait bilgileri programa tanımlayarak gruplandırmanızı sağlıyor. Böylece bir kurumsal hafızaya sahip olmanızı ve süreci daha verimli şekilde kullanmanıza olanak tanıyor.


Potansiyel ya da mevcut müşterilerinize dair verileri ve aksiyonları tek noktada bulundurmanızı ve takip edebilmenizi sağlıyor. Böylece, pazarlama ve satış süreçlerinizi de daha iyi planlamanızı ve organize etmenizi kolaylaştırıyor.


Logo CRM programı müşteriye dair verileri tek noktada toplayarak müşteri yönetimini en etkin şekilde gerçekleştirmenizi amaçlıyor. Outlook eklentisine de sahip olan program sayesinde müşteri ihtiyaçlarına uygun sınıflandırmalar yapabilir, iş süreçlerinde önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz.


Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM programı) ile Logo, her müşteri için ayrı bir klasör ve alt gruplama yapma imkanı sunuyor.


Logo CRM çözümlerini mobil uygulama üzerinden de kullanabilirsiniz. Böylece zaman ve mekan fark etmeksizin CRM süreçlerini en etkin şekilde yönetebilirsiniz.


Teklif yönetimi modülü ile teklif süreçlerinde özel tanımlamalar yapabilir, daha çok teklif hazırlayabilirsiniz.


Logo CRM satış fırsatlarını, proje ve ihale takiplerini tek ekranda takip etme fırsatı sunuyor.

Saha satışlarına dair süreç takibi ve yönetimi yapmanıza yardımcı oluyor.


İhtiyacınıza uygun özelleştirilebilen raporlar ve dashboard’lar hazırlayabilirsiniz.


Satış sonrası süreçlerinizi Logo CRM yazılımları ile kolayca yönetebilirsiniz.


Logo ERP programı ürünleri ile CRM programı entegrasyonu yapabilme imkanı sunuyor.


Logo CRM kapsamında ücretsiz olarak Notifier Service uygulamasını kullanmanıza imkan tanıyor. Böylece müşterilerinize özel gün kutlamaları, e-posta mesajları, sözleşme bitiş tarihi hatırlatması gibi paylaşımlarda bulunabilirsiniz.Her ölçekten işletmeler için değişen ve artan müşteri ihtiyaçlarına kolay takip


Son yıllarda değişen ve artan müşteri istekleriyle birlikte hizmet beklentileri, iş dünyasının yaşadığı büyük değişimi ortaya koymaktadır. Rekabetin arttığı küresel pazarda firmaların başarısı için, ürün ve hizmet başarısı yeterli olmamaktadır. Bu yeni dönemde, kaliteli ürün ve hizmetle birlikte, firmaların ürün merkezli olmak yerine müşteri merkezli oldukları görülmektedir.Teknolojinin gelişmesi sonucu müşteri ile ilgili her bilginin takip edilebilir, talep ve bilgilerin firmalar tarafından kullanılabilir ve yönetilebilir olmalıdır. Bunu yaparken de çeşitli yönetim tekniklerinden, yazılımlardan ve teknolojilerden yararlanılması firmalara önemli ölçüde avantaj sağlamaktadır.


Bilgi teknolojilerinin sağladığı imkanlarla, müşterilerin daha iyi tanınması, ilişkilerin geliştirilmesi ve alınan geri dönüşler doğrultusunda hizmet kalitesinin artırılması, mevcut müşterileri korurken yeni müşteri kazanma imkanını da ortaya koymuştur.


Sektörler içinde ve hatta firmalar arasında değişen ihtiyaçlar doğrultusunda firmalara en uygun Logo CRM çözümünü bulmak, yeni dönemde avantaj yakalamanın ilk adımıdır


Müşterilerinizle temas ettiğiniz tüm süreçlere değer katın...


Verimlilik ve rekabette avantaj sağlamak için; gerçek bilgiye ulaşmak isteyen tüm firmalar, satış öncesi ve sornasındaki tüm süreçleri Logo CRM ile kolayca yönetebilirler.


Daha güçlü,daha hızlı ve daha sağlıklı süreçlerle Fark yaratın

Yeni teknolojilerle geliştirilen Logo CRM, sunduğu ek proje ve modül geliştirmeye açık yapısı ve zengin uygulama alanıyla, şirketlerin müşterileriyle iletişim kurabilme yeteneklerini artırmayı hedefliyor. Logo kurumsal kaynak planlama çözümleriyle entegre çalışabilen Logo CRM, farklı ölçeklerdeki şirketler için en uygun Logo CRM çözümünü sunuyor


Güçlü kurumsal hafıza

Potansiyel veya aktif müşterilerinizi, bayilerinizi, tedarikçilerinizi kolayca tanımlayıp gruplayabilirsiniz. Ayrıca; seçili firma yada müşteriyle ilgili kişilerden, fırsatlarına, takvim etkinliklerinden aktivitelerine, ilişkili belgelerinden tekliflerine, satış sonrası memnuniyet/şikayet kayıtlarına kadar her bilgiye tek platformdan ulaşabilir , yönetebilir ve raporlayabilirsiniz.


Detaylı fırsat takibi

Satış fırsatlarınızı, proje ve ihale takiplerinizi tüm süreçleriyle birlikte tek bir ekrandan takip edebilirsiniz. Fırsatlar ile ilgili tüm detayları, yapılan işlemleri, kimin tarafından yapıldığını, görüşülen konuları ve verilen teklifleri ilişkili belgelerle birlikte görebilir ve yönetebilirsiniz.


Hızlı, kontrollü ve esnek teklif süreçleri

Teklif süreçlerinize özel tanımlanabilen alanlar, görünümler ve şablonlar sayesinde daha hızlı teklif hazırlayabilirsiniz. Geçmiş fiyat kontrolü, opsiyonel/alternatif teklif ve ürün ilişkilendirme özellikleri sayesinde teklif sürecinize esneklik katabilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda kurgulanabilen teklif onay süreçlerinin yanı sıra kullanmakta olduğunuz Logo çözümünün veritabanından otomatik olarak yapılan, anlık cari hesap risk limiti ve stok kalan miktarı kontrolleri ile insana bağlı hata oranını minimuma indirebilirsiniz.


Satış sonrası süreçler

Satış sonrası süreçlerinize göre özelleştirilebilen “Satış Sonrası Destek” modülü sayesinde; destek taleplerinizi, müşteri memnuniyeti, şikayet yönetimi veya IP santralinizle entegre çalışan çağrı merkezi süreçlerinizi yönetebilirsiniz.


Müşteri-belge ilişkilendirme

İstediğiniz sayıda ana yada alt klasör oluşturabilirsiniz. Bu klasörlerde belgelerinizi, şablonlarınızı, ıslak imzalı bir dokümanın taranmış halini ve şirket dokümanlarınızı saklayabilirsiniz. Tüm belgelerinizi, kayıtlarınızı ve aktivitelerinizi müşterilerinizle ilişkilendirebilir ve hangi müşterilerinizin, hangi belgelerle ilişkilendirildiğini anında görüntüleyebilirsiniz.KPI (anahtar performans göstergeleri)

Tanımladığınız tüm performans kriterlerini Logo CRM ile anlık olarak inceleyebilirsiniz. Satış ekibinizin hedeflenen ve gerçekleşen satışlarını kişiye,ürüne ve/veya bölgeye göre takip edebilirsiniz. Teknik ekibinizin, firmanızın genel performansını istediğiniz tarih bazında ölçümleyebilirsiniz. Ayrıca; hedeflenen görüşme, fırsat veya teklif adetlerinin durumunu raporlayabilirsiniz.


Logo Notifier Service

Logo CRM çözümünün özellik seti içerisinde bedelsiz olarak sunulan Logo Notifier Service, kurumsal süreçlerinizle ilgili işlemlerinizin size gerçekleştiği anda bildirilmesini sağlayan otomatik bir gönderim yönetim sistemidir. Bu sayede istenilen bilgileri zamana veya işleme bağlı olarak bildirebilir, yapılan işlemlerin raporunu görebilirsiniz. Logo Notifier Service modülünü kullanarak, müşterilerinizin özel gün kutlamalarından yapılan görüşmelerine, verilen tekliflerin son durumlarından gerçekleşen satışlarına, sözleşme bitiş tarihlerinden satış sonrası hizmet detaylarına kadar istediğiniz herhangi bir aşamada e-Posta, SMS veya Push Notification olarak bildirimlerinizi alabilirsiniz. Müşterilerinizin cari hesap durumları, risk kriterleri, girilen siparişler, yapılan tahsilatlar, malzeme ve stok durumlarınız ve kesilen faturaların belgelerine kadar aklınıza gelebilecek tüm işlem içerikleri ve detaylarına anında ulaşabilirsiniz.
Kullanımı kolay arayüzler

Yeni nesil teknolojilerle geliştirlen Logo CRM, estetik tasarımı ile göz yormayan, kullanıcı dostu bir arayüz sunuyor.


Outlook eklentisiyle zaman tasarrufu

Logo CRM yazılımı ile e-posta uygulamasının entegre çalışması sayesinde, mail gönderen müşterinin, tedarikçinin ya da bayinin kayıtlarına da hızlıca erişmek mümkün oluyor. Outlook Add-in ile farklı uygulamalar arasında geçiş yapmadan verilere hızla ulaşılabiliyor.


Mobil uygulama üzerinden kesintisiz erişim, tam kontrol

Logo CRM, web tabanlı yapısı sayesinde her an her yerden erişilebilen bir çözüm sunuyor. Logo CRM’in mobil uygulaması da ürünün web arayüzünde yer alan tüm modül ve fonksiyonlarını kapsıyor. Ayrıca mobil uygulamadaki Yakınımdakiler özelliği, bulunulan bölgedeki müşterileri ve açık fırsatları harita üzerinde gösteriyor. Check-in/Check-out özelliği de saha çalışanlarının sistem üzerinden takibini ve rota optimizasyonu sağlıyor.

 
88 görüntüleme0 yorum

תגובות


bottom of page