top of page

LOGO ERP ürünleri ile şirket ihtiyaçlarına göre yazılım uyarlama, geliştirme ve danışmanlık yapan En İyi Logo destek hizmeti sunan bir proje şirketidir.

Logo Hazine Yönetimi

Tüm banka hareketlerinizi tek noktadan, etkili bir şekilde yönetebilmek için Logo’nun Hazine Yönetimi çözümlerinden faydalanın. Alacak ve verecek hesaplarınızı anlık olarak yönetin, kasanızın kontrolünü daima elinizde tutun.

Anlık hesap bakiyelerinin takibi ve geçmişe dönük gün sonu bakiyelerinin raporlanması
Farklı bankalardan yapılacak ödemelerin tek uygulamadan yönetimi
Logo ERP sistemleriyle tam entegrasyon

Logo'nun sunduğu Hazine yönetim sistemi ile finansal işlemlerinizi etkin bir şekilde yönetin.Küresel ekonomilerde hızla değişen dinamikler, beraberinde likidite, faiz ve döviz risklerini de getirebilmektedir. Bu şartlar altında faaliyet gösteren firmaların, uçtan uca bir hazine yönetim sistemine sahip olması; onları stratejik anlamda avantajlı kılar.


Logo'nun sunduğu Kurumsal Hazine Yönetim Sistemleri, kurumların merkezde kullandıkları ERP sistemleri ve çalıştığı bankalar arasındaki otomatik veri akışı sayesinde; bankalarla yapılan tüm finansal işlemlerin ERP sisteminde de güncel olmasını sağlar. Hazine Yönetim Çözümleri; bir yandan ödemelerin zamanında ve doğru bir şekilde yapılmasını mümkün kılarken, diğer yandan kullanıcı hatalarını minimuma indirirerek veri güvenliğini artırma ve zamandan tasarruf imkanı da sağlar.


Firmaların ERP sistemlerinin sürekli güncel kalması ise çok boyutlu ve görsel tasarıma sahip finansal raporların anlık olarak alınmasını mümkün kılar; bu sayede firmalar daha doğru stratejik kararlar almaya yakın durur.


Hazine yönetimi sihirbazı, yüksek işlem hacmi olan ve banka işlemlerinde üst düzey kontrol sağlamak isteyen işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Entegrasyonlar sayesinde bankalardan alınan veriler herhangi bir manipülasyona maruz kalmadan ERP sisteminize aktarılır. Böylelikle kullanıcı hatalarının önüne geçilmiş ve iş gücünden tasarruf sağlanmış olur.

  • Hesap hareketlerinin anlık olarak bankalardan alınması

  • Anlık hesap bakiyelerinin takibi ve geçmişe dönük gün sonu bakiyelerinin raporlanması

  • POS işlemlerinin ERP sistemine işlenmesi

  • Farklı bankalardaki DBS tahsilatlarının tek uygulamadan yönetimi

  • Farklı bankalardan yapılacak ödemelerin tek uygulamadan yönetimi


 

Logo Hazine Sihirbazı


İşletmenizin çalıştığı bankalar ile ERP sisteminiz arasındaki bağlantı noktası olarak tanımlayabileceğimiz Hazine Sihirbazı ile veri güvenliğini artırın, ödemeleri takip ve kontrol edin, zaman kazanın.Logo ERP ürünleri ile bankalar arasındaki süreçleri yöneten Logo Hazine Sihirbazı, bankalarda oluşan verilerin ERP'ye hızlı bir şekilde girilmesini sağlıyor.Aynı zamanda ödemelerin zamanında ve doğru bir şekilde yapılmasını da mümkün kılan bu çözüm, bir yandan veri güvenliğini artırırken, diğer yandan da operasyonel avantajlarıyla zaman tasarrufu kazandırıyor.


Banka ile ERP arasında güçlü aktarım

Logo Hazine Sihirbazı, ödeme ve tahsilat da dahil olmak üzere tüm banka işlemlerinin kullanıcı kontrolünden geçirilmesini ve oluşturulan kurallar doğrultusunda ERP sistemine entegre edilmesini sağlıyor. Bu uygulama özellikle banka ödeme ve tahsilat süreçlerinde kullanıcılara zaman tasarruf sağlıyor ve kullanıcı kaynaklı veri girişi hatalarını minimum düzeye indiriyor.


Uçtan uca DBS takibi

Logo Hazine Sihirbazı, yönetimi en zorlu süreçlerden biri olan Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS) için tüm sürecin baştan sona takip edilmesini sağlıyor. Böylece müşteri limitleri kontrol edilebiliyor, çalışılan tüm bankalara gönderim tek bir platform üzerinden yapılabiliyor, tahsil edilen faturalara ait ödeme kaydı ve borç kapama işlemleri otomatik olarak gerçekleştirilebiliyor.


ERP çözümleriyle entegrasyon

Logo hazine sihirbazı, merkezde kullanılan ERP çözümleriyle entegre çalışarak hazine yönetim süreçlerinde sistemler arası veri tutarlılığını sağlıyor. Ayrıca gerekli belgelerin kolay bir şekilde hazırlanıp sistemler arasında zahmetsizce transfer edilebilmesi sayesinde operasyon hızı artıyor.


Banka hesap ekstreleri yönetimi

Logo Hazine Sihirbazı sayesinde tüm banka hesap hareketleri ERP'ye otomatik aktarılıyor ve tek noktada listelenebiliyor. Böylece tüm kullanıcılar zaman tasarrufu elde ediyor hem de hatalı kayıt girişleri yaşanmıyor. Logo-banka bakiye raporu gün sonu sistem üzerinden kolayca alınabiliyor.


Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS)

Garanti Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Akbank gibi önde gelen 20'den fazla banka ile hazır entegrasyon imkanı bulunuyor. Bu uygulama ile müşteri limitleri kontrol edilebiliyor, tahsilat faturaları sistemden alınarak bankaya aktarılabiliyor. Tahsilat akıbetlerinin takibi de sistem üzerinden yapılırken, banka fişleri doğrudan sisteme atılabiliyor ve fatura bazlı borç kapama işlemleri otomatik olarak gerçekleştirilebiliyor. Bütün bu işlemler otomatik şekilde sistem üzerinden gerçekleştirildiği için insan kaynaklı hatalar azalıyor ve %90'a varan oranda iş gücü tasarrufu sağlanıyor.


Müşteri fatura (kurum) ödemeleri

Logo Hazine sihirbazı sayesinde müşteri ya da kurum faturaları için otomatik ödeme tanımlanabiliyor, ayrıca faturalar internet bankacılığı ile sistem üzerinden de ödenebiliyor. Aynı şekilde, kredi kartı ödeme seçeneği de bulunuyor. Fişler sisteme otomatik olarak aktarılırken, müşteri borçları da fatura bazlı takip edilebiliyor.


Ödeme Yöntemi

Müşteri ve tedarikçi ödemeleri tek bir platform üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Böylece ödemeler üzerinde tam kontrol sağlanıyor ve iş gücünden tasarruf ediliyor. Ayrıca manuel işlemler azaldığı için hata riski de düşüyor. Tedarikçiye ödemesi yapılacak faturalar sistemden alınarak bankaya yönlendiriliyor ve daha sonra bankada takibi yapılabiliyor. Ödeme sonrasında dekontlar sistemden üzerinden tedarikçilere gönderilebiliyor, fişler sisteme aktarılıyor ve böylece borç kapama işlemi tamamlanabiliyor. Ödemeler, virman işlemleri, personel ödemeleri de sisteme manuel olarak girilebilirken, banka işlem fişi aktarımı da yapılabiliyor.


Talimat Yönetimi

Logo Hazine Sihirbazının standart şablonları kullanılarak farklı talimat tipleri için (EFT, havale, virman, döviz alış-satış, fatura ödeme, çek tahsilatı, teminat mektubu, teminat vade uzatma, vergi-SGK, fon dönüşü, kasa mevduatı, 3 şahıs ödemeleri, kredi kullanımı ve kredi kapama, O/N mevduat, vadeli mevduat, MTV, sözleşme ödeme, kredi geri ödeme, çek iade) otomatik talimat oluşturulabiliyor ve bu talimatlar arşivlenebiliyor.


Kredi Yönetimi

ERP üzerinden kredi açılabiliyor ve kredi ödeme fişleri kolayca hazırlanabiliyor. Bu işlemler için otomatik talimatlarda oluşturulabiliyor. Yine Logo Hazine Yönetimi Sihirbazı çözümleriyle kredi raporları, risk takibi ve analizi de tek platformdan yapılabiliyor.


Kredi Kartı Tahsilat Yönetimi

Kredi kartı ile tahsil edilecek faturalar Logo ERP'den alınarak PayU ve Mobilexpress ile entegre şekilde otomatik tahsilat yapılabiliyor. Ayrıca sistem üzerinden otomatik kredi kartı cari hesap fişleri atılıp borç kapama işlemi gerçekleştirilebiliyor. Tahsil edilemeyen faturalar için belirli aralılarla otomatik deneme yapılabiliyor. Kredi kartı iade işlemleri ve iade cari hesap fişlerinin atılması işlemi de Logo Hazine Sihirbazı ile kolayca yapılabiliyor.


Fiziki Pos yönetimi

İşletmeler pos makinası ile tahsilat yaparken, POS makinesine müşteri numarası Logo Hazine sihirbazı üzerinden Logo ERP'ye girilebiliyor. Gün sonundan bankadan alınan Z raporu ile işletmenin cari bazlı eşleştirmesi otomatik olarak yapılırken POS ödemeleri de sistem üzerinden takip edilebiliyor.Logo Hazine Sihirbazı Özellik Tablosu


Hesap Ekstresi Modülü

Banka hesap hareketlerinin ERP sistemine otomatik eşleştirilip fişlerinin aktarılması

Banka virman hareketlerine bağlı muhasebe kayıtlarının oluşturulması

Overnight işlemlerinin gerçekleştirilmesi

Banka ve banka hesap detayı bazında anlık bakiye listeleme/görüntüleme

Konsolide banka durumlarını listeleme

Ekstre ve ekstre detayının günlük bazda görüntülenmesi ve raporlanması

Çek/senet aktarımı

HGS gider aktarımı

Logo ERP entegrasyonları

Çoklu dil desteği (TR + ENG)

Ödeme Modülü

TL ve YP ödemelerinin gerçekleştirilmesi

Kurum fatura ödemelerinin yapılabilmesi

Müşteri bakiye ödemeleri

Banka ve hesaplar arasında virman ödemeleri

Personel avans ödemeleri

Gerçekleşen ödeme kayıtlarının ERP’ye aktarılması ve borç kapamalarının otomatik sağlanması

Fatura kısmi ödemelerin gerçekleştirilmesi ve ödeme kayıtlarının aktarılması

Ödemelerin onay mekanizmasında işletilmesi

Tedarikçi ödeme talimatlarının otomatik hazırlanması

Virman ödeme talimatlarının otomatik hazırlanması

Logo ERP entegrasyonları

Çoklu dil desteği (TR + ENG)

DBS Modülü

Müşteri DBS limit takibi

Risk limiti, kredi limiti, kullanılabilir limit ve yüklü fatura toplamı takibi

DBS tahsilat faturası yüklemesi

Bankaya yüklenen faturanın güncellenebilmesi

Bankaya yüklenen faturanın iptal edilebilmesi

DBS tahsilatlarının ERP’de oluşturulması ve borç kapamalarının yapılması

Müşteri banka öncelik ataması

Logo ERP entegrasyonları

Çoklu dil desteği (TR + ENG)

POS Modülü

Gün sonu raporlarının aktarılması ve kredi kartı fişlerinin ERP’ye işlenmesi

Müşteri ve banka bazlı özet ve detay raporlama

Banka komisyon takibi ve vade takibi

POS'ların döviz bazında bilgilerinin otomatik eşleştirilerek fişinin ERP'ye aktarılması

Banka ve müşteri eşleştirme kuralları

Logo ERP entegrasyonları

Çoklu dil desteği (TR + ENG)


27 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page