top of page

LOGO ERP ürünleri ile şirket ihtiyaçlarına göre yazılım uyarlama, geliştirme ve danışmanlık yapan En İyi Logo destek hizmeti sunan bir proje şirketidir.

LEM (Logo Enterprise Membership) Nedir?

LEM; güncel Logo ürün kullanıcılarının, yeni geliştirilen ve ayrı modül olarak satılmayan özelliklerden ve değişikliklerden 1 yıl boyunca bedelsiz olarak yararlanmalarını sağlayan bir abonelik sistemidir.


Günümüz dünyasında yazılım, teknoloji ve buna bağlı iş süreçleri sürekli gelişmektedir. Şirketler için uzun vadede yazılımın getirisinin yüksek olması ancak sürekli olarak yazılımın güncellenmesi ve yeni özelliklerin eklenmesi ile sağlanabilmektedir. Bu durum da, şirketlerin günümüz finansal ve yönetimsel standartlarını yakalayabilmeleri için güncel iş ve süreç modelleri ile donatılmış desteğe duydukları ihtiyacı artırmaktadır.


Logo olarak kullanıcılarımızdan gelen bu ihtiyaçları karşılamak için karşılıklı ve uzun süreli güven esasına dayanan LEM (Logo Enterprise Membership)'ı kullanıcılarımıza sunuyoruz. Kullanılan yazılımdan en üst düzeyde fayda elde edilebilmesi için; geliştirme, destek ve danışman ekibi ile çalışıyoruz.

Ürünlerimizi, kullanmaya başlandıkları ilk andan itibaren en yeni teknolojilerle güncellemeye ve geliştirmeye devam ediyoruz. Kullanılan ürünlerin en güncel sürümlerine, bu kapsamda eklenen yeni özelliklere ve performans iyileştirmelerine sahip olunabilmesi içinde LEM’i kullanıcılarımıza sunuyoruz. Bu sayede, kullanıcılarımızın uzun vadede kullandıkları yazılımdan en yüksek katma değeri almalarını hedefliyoruz.


LEM sayesinde, kullanılan ürünlerin en güncel sürümlerine, bu kapsamda eklenen yeni özelliklere ve performans iyileştirmelerine sahip olunabilir; satın almak istenen kullanıcı, çalışan, firma artırımlar ve modüller için özel fiyatlardan faydalanılabilir.


LEM Geçerlilik Süresi Nasıl Belirlenmektedir


  • Yeni ana paket alımlarında 1 yıllık bedelsiz LEM verilir.

  • LEM’in geçerlilik süresi 1 yıldır.

  • LEM üyeliğinde devamlılık esastır. LEM sözleşmesinin, bitiş tarihinden önce ya da bitiş tarihini takip eden 30 gün içerisinde düzenli yenilenmesi önerilir. Süre aşımına uğrayan durumlarda, “geçmişe yönelik LEM” alımı yapılır. Geçmişe yönelik yapılan LEM’lerin başlangıç tarihi, bir önceki LEM ‘in sonlanma tarihi itibarıyla başlar.

  • LEM siparişi, geçerli bir LEM sözleşmesi bulunmadığı durumda ya da mevcut geçerli LEM sözleşmesinin bitmesine 6 ay ya da daha az zaman kala verilebilir.


Ürün geçişlerinde;


- Aynı segmentteki bedelli ve bedelsiz geçişlerde, önceki ürüne ait LEM geçerliliği, yeni üründe devam ettirilecek şekilde (aynı başlangıç ve bitiş tarihleriyle), yeni ürüne LEM verilir.


- Üst segmente bedelli geçişlerde; yeni ürüne, geçiş tarihi itibarıyla 1 yıllık bedelsiz LEM verilir. Önceki ürüne ait LEM’in geçerlilik süresi değiştirilmez. Üstüne geçiş paketi alındığı/yüklendiği için, önceki ürünün sürüm yükseltmesine, üzerine modül ya da artırım yüklenmesine ve lisans yenilenmesine belirli bir süreden (90 gün) sonra izin verilmez.


LEM Hangi Ürünleri Kapsamaktadır?


  • Tüm bağımsız ana paketlerin ve Logo Çözüm Ortakları’na ait dikey çözümlerin kendilerine ait LEM oranı vardır.

  • Bağımsız ana paketler ve dikey çözümler dışındaki ürünlerin LEM bedelleri bağlı bulundukları ana paketin LEM oranı üzerinden hesaplanır.

  • LEM paketleri, sadece “one-time” şeklinde satışlar için geçerlidir. “Kullandıkça öde” ve “aylık/yıllık abonelik” lisanslama modeli ile satılan ürünler için LEM söz konusu değildir.

LEM ile Hangi Avantajlardan Yararlanıyorsunuz?


Lem ile;


  • İlgili ürünün sürüm değişikliklerine,

  • İlgili ürünün yeni sürümüne eklenen ve ayrı modül olarak satılmayan ek özelliklere,

  • Hata giderme ve performans iyileştirme çalışmalarının sonuçlarına,


Yeni ana paket alımlarında LEM bedelsiz olarak sizlere sunulur ve 1 yıl süreyle geçerlidir. Bu fırsatlardan yararlanmaya devam etmek ve yazılımınızı güncel bir şekilde güvenle kullanabilmek için, 1 yıllık süre sona erdikten sonra da LEM’inizi düzenli olarak güncellemenizi öneriyoruz.


LEM’inizi düzenli yenilediğiniz durumda; 2. LEM yenilemenizde %10*, 3. LEM yenilemenizde %15* ve 4. LEM yenilemeniz itibarıyla da %20* oranında indirim avantajıyla LEM’inize sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca, LEM’iniz güncel olduğu süre boyunca satın almak istediğiniz kullanıcı, çalışan, firma artırımları ve modüller için özel fiyatlardan faydalanabiliyorsunuz.


LEM bedeli, üründeki en güncel konfigürasyona (güncelleme tarihinde geçerli ana paket, modül, kullanıcı/çalışan/firma sayıları ve kapsamı) bakılarak ve bu lisansların LEM % değeri alınarak hesaplanır.

21 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page