top of page
Logo Destek Hattı | Sektörler | Tekstil,Hazır Giyim,Deri Üretim

Tekstil, hazır giyim, deri üretim

Tekstil,
hazır giyim, deri üretim

Büyümeyi hayata geçirin

Endüstri 4.0 ile birlikte tekstil sektöründe de otomasyon sistemlerine olan ihtiyaç önemli ölçüde artıyor. Tekstil işletmelerinin operasyonlarını kontrol etmelerine ve her türlü sürecin sorunsuz ilerlemesine yardımcı olan tekstil yazılımları, tasarım maliyetlerinizi ve tasarlanan ürünlerin planlanması ile birlikte imalat sürelerinizi minimum seviyelere indirir. Ayrıca; tekstil yazılımları modelistlerin performanslarını ölçebildiği gibi imalat aşamasındaki süreçlerde etüt çalışmaları yapılıp üretim bandı verimliliğinizi artırmanıza yardımcı olur.

Operasyonel verimlilik

Logo; dokuma, triko, örme, deri, çorap, ayakkabı ve ev tekstil gibi çeşitli işletmelerin üretkenliğini ve operasyonel verimliliğini artıran özel yazılım ve programlar sunarak tekstil sektörüne katkı sağlıyor. Logo Yazılım, tekstil sektörüne özel yazılım çözümlerini çeşitli ölçeklerdeki işletmeler için farklı kapsamlarda sunuyor.  Günlük üretim operasyonlarınızı kolaylaştırmak, maliyet ve zamandan tasarruf sağlayarak uzun vadede başarı elde etmek için Logo’nun kapsamlı tekstil yazılım çözümlerine göz atabilirsiniz.

Logo Tekstil Sektörü ERP Yazılımı
Logo Tekstil Sektörü ERP Çözümleri

Kurumsal kaynak planlama

Tekstil, Hazır Giyim ve Deri Üretimi sektöründe model, ürün ve varyant sayısının çokluğu ve sipariş hacimlerinin yüksekliği en büyük zorluklar arasında yer alıyor. Böylesine kapsamlı iş süreçlerini yönetmek üzere geliştirilen Logo ERP çözümleri, kaynakların en etkili şekilde kullanılmasını ve bu sayede zaman ve maliyet tasarrufu elde edilmesini sağlıyor. Logo, sektörün ihtiyaçları düşünülerek geliştirilmiş, ek uygulamalarla zenginleştirilebilen bir ERP platformu sunuyor. 

Perakende mağazacılık

Özellikle perakendenin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yerleşik ya da bulut tabanlı sunulan Logo Perakende Çözümleri, mağazalarda ön ofis ve arka ofis işlemlerini gerçek-zamanlı yönetmeyi sağlıyor. Böylece satış faturalarından iadelere, kampanyalardan fiyat yönetimine, stok kontrolünden müşteri kayıtlarına, satın almadan ödeme sistemlerine ve kampanya kurgularına kadar tüm süreçleri hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmek mümkün oluyor. 

Perakende kanal yönetimi

Perakende operasyonlarını kanal yapısı içinde yöneten işletmeler bulut tabanlı Logo Diva CHANNEL çözümüyle etkin bir kanal yönetimi imkanı elde ediyor. İhtiyaca göre ölçeklendirilebilen bu çözüm, tüm kanala ilişkin veri akışının doğru şekilde yönetilmesini sağlıyor. 

Depo yönetim sistemi

Tekstil, Hazır Giyim, Deri Üretimi sektöründe aynı modelin farklı renkleri gibi varyantlı malzemelerin depolardaki takibinin etkili şekilde yapılabilmesi gerekiyor. Bu ihtiyacı karşılamaya yönelik çözümler sunan Logo Depo Yönetim Sistemi portföyü, aynı zamanda üretim ambarı takibi yapıyor ve üretim reçetesi ile üretim süreçlerinin depo ile entegre yürütülmesini sağlıyor.  

Müşteri ilişkileri yönetimi

Müşterilerle olan ilişkilerin etkili yürütülmesi açısından Logo CRM büyük fayda sağlıyor. Müşteri kampanyalarının planlanmasından satış sonrası memnuniyet ölçümlerine kadar uzanan süreçte, Logo CRM ile müşteri merkezli bir yapı oluşturmak ve böylece kârlılığa doğrudan etki edecek bir sistem kurmak mümkün oluyor.

İş akış

yönetimi

İş süreçlerinin oluşturulması, takip edilmesi ve sonuçlandırılmasını sağlayan Logo Flow İş Akış Yönetimi çözümü; iş süreçlerinin daha hızlı ve daha verimli yönetilmesine yardımcı oluyor. Böylece planlamadan satışa kadar tüm iş akışları ve onay mekanizmaları dijital ortama taşınarak zaman ve maliyet tasarrufu elde ediliyor.

Veri analizi ve raporlama

Farklı lokasyonlarda koleksiyonların benimsenme oranından müşteri sadakat programlarına, ürün iadelerinden yaş gruplarına göre beden dağılımlarına kadar pek çok noktada büyük miktarda veri biriktiren bu sektörde, Logo'nun sunduğu veri analizi ve raporlama çözümleri en detay kırılımlara kadar analizler yapıyor. Büyük miktarda verinin görselleştirilerek raporlanması, işletmelerin aksiyon planlarını daha sağlıklı bir şekilde yapmalarını, böylece rekabet avantajı elde etmelerini sağlıyor.  

Bütçe

yönetimi

Logo Mind Budget bütçe yönetimi çözümü, Tekstil, Hazır Giyim ve Deri Üretimi gibi dinamik ve öngörülmesi zor bir sektörde bile verilere ve etkili tahminleme araçlarına dayanarak bütçe yönetimini kolaylaştırıyor, hızlandırıyor ve daha güvenilir bütçeler hazırlamayı sağlıyor. Daha sağlıklı tahmin ve daha doğru bütçe planlama yetenekleri, finansal başarıyı da artırıyor.

İnsan kaynakları yönetimi

Logo, insan kaynakları çözümleriyle sektördeki işletmelerin tüm İK süreçlerini ve işlemlerini tek platformda birleştirerek organizasyon yapısını güçlendiriyor. Bu çözümler insan kaynağını hızlı ve etkin şekilde yönetmeyi sağlarken, çalışan memnuniyetini ve iş verimliliğini de artırıyor.  

Bordro

yönetimi

Logo, emek ve zaman-yoğun bir süreç olan bordro işlemlerine özel çözümleriyle fark yaratıyor. Logo Bordro Yönetimi çözümleri, sektör şirketlerinde bordro işlemlerinin hızlı ve hatasız gerçekleştirilmesini sağlıyor ve operasyonel maliyetleri düşürüyor.

Saha satış yönetimi

Sektördeki dinamik tempoya anlık bilgilerle karşılık veren Logo Mobile Sales Saha Satış Yönetimi çözümü satış verimliliğini artırıyor ve rekabet avantajı kazandırıyor. 

Uyumlu Logo Çözümleri

bottom of page