top of page

Turizm

Turizmde dijital dönüşüm

Toplumun hızla adapte olduğu dijital dönüşüm çağında turizm işletmelerinin sürdürülebilirliği sağlaması için sektör trendlerine kayıtsız kalmaması, hatta yenilikleriyle sektöre yön vermesi gerekiyor. Logo, sektöre göre özelleştirilebilen kapsamlı çözüm portföyüyle turizm işletmelerinin hizmet kalitesini artırıyor. Otel, acente ve tur operatörleri; rezervasyon, ön büro, maliyet analizleri, muhasebe, müşteri memnuniyet süreçleri, internet filtreleme, dijital toplantı alanları, mağaza, depo, restoran ve Spa alanı kontrolü gibi birbirinden farklı süreçlerde Logo Yazılım çözümlerinin getirdiği avantajlardan faydalanabiliyor.

Kurumsal kaynak planlaması

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre Türkiye’de 2020 yılında 15 milyon 971 bin 201 turist ağırlandı. “Bacasız sanayi”, “görünmeyen ihracat” gibi kelimelerle ifade edilen turizm sektörü, ulusal ekonomi için fayda sağlamasının yanı sıra dünya barışının korunması açısından da önem taşıyor. 

Otel, tur operatörleri ve acentelerin turizm sektörünün gerektirdiği ihtiyaçlarını karşılayarak tüm süreçlerinin uçtan uca yönetilmesini sağlıyor.

Logo Turizm Sektörü ERP Yazılımı
Logo Turizm Sektörü ERP Yazılımı

Depo

yönetimi

Otellerde ürünlerin saklama koşulları ve ürün türleri mutfak, kat hizmetleri gibi otel bölümlerine göre ayrılıyor. Bu süreçlerin hızlı ve eksiksiz sağlanması için yeterli alan ve uygun koşullardaki depoların olması gerekiyor. Depo yönetim sistemleri çözümleri sayesinde bu süreçler kolay, hızlı ve hatasız şekilde yönetiliyor. Böylece müşteri memnuniyeti artıyor.

İş akış

yönetimi

Oteller, tur operatörleri ve acenteler birçok yapıdan oluşuyor. Bu işletmelerde satın alma süreçlerinden, misafirlerinden gelen şikâyet-talep-önerilerine, personel alım onay süreçlerinden işe alınan personelin izin, masraf, seyahat talep onay süreçlerine kadar birçok departmanın süreçleri Logo Flow ile verimli ve kontrol edilebilir hale getirilebiliyor. Böylece zaman, iş gücü ve maliyet tasarrufu yapılıyor.

İş

analitiği

Büyük veri iş dünyasını dönüştürüyor. Turizm sektöründe büyük verinin analizi yeni dönem kampanyalarını ve daha uzun vadeli aksiyonları planlamak açısından avantaj sağlıyor.

Müşteri ilişkileri yönetimi

Otel, acente ve tur operatörlerinin farklı segmentlere doğru zamanda iletişim kurmalarını sağlayan Logo CRM, misafir verilerini, talep ve harcama alışkanlıklarına göre analiz edebilme imkânı sunuyor. İşletmeler doğru pazarlama stratejileri geliştirerek müşteri sayılarını artırabiliyor.

Bordro ve insan kaynakları

Misafir memnuniyetinde çok önemli yer tutan resepsiyon, kat görevlisi, aşçı, servis personeli gibi tüm otel çalışanlarının izin, bordro ve yan hak süreçlerinin merkezi bir yapıda yönetilmesini sağlıyor.

Eko sistem çözümleri

Logo onaylı ekosistem çözümleri sayesinde restoran süreçleri online ortamda yönetiliyor. Otellere ait banka hesapları tek bir ekrandan takip edilerek finansal durum anlık yönetiliyor. Fiziksel evraklar dijital ortamda saklanıyor.

Logo Turizm Sektörü ERP Yazılımı

Uyumlu Logo Çözümleri

bottom of page